22 BET, biggest odds Online!
Luaj
Pros
 • E licensuar nga: UKGC (United Kingdom), MGA ( Maltë ), AAMS ( Italy ), DGC ( Denmark )
 • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
 • E akredituar nga eCogra
 • Sponsor i disa skuadrave të mëdha
 • Krijuar më 2006
 • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
 • Ofron LIVE Streaming
Cons
 • Nuk operon në USA, Australi dhe disa shtete të tjera
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
 • Ofron $30 Falas
betway home page

Betway Recension

Betway është një kompani globale e basteve online dhe që përfshin në vetvete disa marka të ndryshme si Betway Sportsbook, Betway Casino, Betway Vegas, Betway Bingo dhe Betway Poker. Betway është një kompani ndërkombëtare e themeluar në vitin 2006 dhe zotëron licensë në UK, Maltë, Itali, Danimarkë, Spanjë, Belgjikë, Gjermani, Suedi, Meksikë, Afrikë e Jugut dhe Irlandë. Kohët e fundit është konfirmuar edhe një licensim tjetër i marrë nga organet rregullatore të basteve në Portugali.

Betway Group i ka selitë qendrore në Malta dhe Guernsay dhe suportohet nga selitë në Londër, Cape Town dhe Isle of Man. Gjithashtu kjo kompani është pjesë e disa organizatave ndër të cilat mund të përmendim European Sports Security Association dhe Remote Gambling Association. Pjesëmarrja në këto organizata përbën që Betway të gëzojë një besueshmëri të lartë.

Për sa i përket website-it mund të thuhet se pavarësisht ngarkesës në pamje të parë, është mjaft e lehtë për tu përshtatur dhe për të luajtur bastet që dëshironi.

Incidenti dhe gjobitja në 2020

Betway ka pasur edhe disa probleme gjatë aktivitetit të saj. Në mars të vitit 2020 u gjobit për 11.6 milionë pound pasi lejuan një klient të depozitonte mbi 8 milionë pound dhe të humbiste 4 milionë gjatë një periudhe 4-vjecare. Ky veprim binte në kundërshtim me rregullat dhe rrjedhimisht Betway u ndëshkua me gjobën e sipërpërmendur. 

Betway Casino

Kazinoja ofron një shumëllojshmëri lojërash të njohura, përfshirë makinat e lojërave, blackjack, ruletë dhe poker, të gjitha të disponueshme për të luajtur në pajisjet desktop dhe mobile. Betway Casino ofron gjithashtu një seksion kazinoje në kohë reale, ku lojtarët mund të ndërveprojnë me krupierët e vërtetë dhe lojtarët e tjerë në kohë reale.

Kazinoja ofron një bonus pritje të bujshëm për lojtarët e rinj dhe promovime të rregullta dhe shpërblime për lojtarët ekzistues. Ekipi i mbështetjes së klientit në Betway Casino është i disponueshëm 24/7 dhe mund të kontaktohet përmes bisedës në kohë reale, emailit, ose telefonit, duke siguruar që lojtarët të kenë gjithmonë ndihmën kur është e nevojshme.

Në përgjithësi, Betway Casino është një kazino online i respektueshëm dhe i besueshëm që ofron një përvojë loje të cilësisë së lartë për lojtarët e të gjitha niveleve. Bezgjegjësisht nëse jeni një baste të përvojësuar ose të rinj në kazino online, Betway Casino ofron një gamë lojërash dhe karakteristika që i përshtaten preferencave tuaja.

Sponsorizimet

Betway ka qenë sponsor i shumë eventeve sportive në Mbretërinë e Bashkuar në sporte të ndryshme si boks, darts, futboll, snooker, tenis, gara me kuaj dhe sporte elektronike. Në  2014 firmosi një marrëveshje 3-vjecare sponsorizimi me Premier League Darts. Në të njëjtin vit sponsorizoi për herë të parë një garë me kuaj në Cheltenham Festival. Një vit më vonë Betway u bë sponsori primar i klubit të futbollit të Premier League, West Ham United.

Kjo marrëveshje kishte vlerën 20 milionë pound, dhe ishte e vlefshme për 2 vite e gjysmë. Po në 2015 Betway sponsorizoi edhe kompeticionet e tenisit Davis Cup dhe Fed Cup. Edhe në vitet në vijim Betway ka kryer të tjera marrëveshje të rëndësishme sponsorizimesh. Ky është një fakt që flet qartë për shëndetin financiar që kjo kompani gëzon dhe investimin e madh që ajo bën për ta bërë sa më të fuqishme markën e saj.

Sportet për të cilat mund vendosni baste online

Betway nuk zhgënjen kur vjen cështja tek përzgjedhja e sporteve në të cilat mund të vendosni baste. Betway ofron mundësi bastesh në mbi 25 sporte. Ato variojnë duke filluar nga më të njohurat dhe tradicionalet si futbolli dhe bastbolli  deri tek sportet  me pak shikueshmëri si snooker.  Lista në vijim tregon sportet e disponueshme në një moment të caktuar, por Betway shfaq vetëm sportet që janë aktive. Nëse nuk po e gjeni sportin që po kërkoni duhet të riktheheni kur të nisë sezoni i atij sporti.

 • Football
 • Tennis
 • Basketball
 • Volleyball
 • Baseball
 • e-Sports
 • Handball
 • Motor Sport
 • Boxing
 • UFC/Martial Arts
 • American Football
 • Ice Hockey
 • Horse Racing
 • Politics
 • Winter Sports

Sic mund të shihni, përzgjedhja e sporteve nga Betway është impresionuese. Dhe duhet shtuar se kjo kompani ofronte mundësinë për të vendosur baste edhe në fusha të tjera të jetës së përditshme si showbiz, ngjarje kulturore etj.

Opsionet e depozitimit dhe tërheqjes

Opsionet e depozitimit

Kjo është një nga pikat e forta të kësaj kompanie. Betway ofron 22 metoda të ndryshme depozitimi për klientët e saj. Edhe pse jo të gjitha opsionet janë  të disponueshme në të gjitha shtetet, secili shtet ka përzgjedhje e tij cilësore të metodave. Në vijim mund të shihni listën e plotë të opsioneve që Betway vë në dispozicion për depozitimin e fondeve në llogarinë tuaj të basteve.

 • Visa
 • Visa Electron
 • Mastercard
 • Maestro
 • Bank Transfer
 • ecoPayz
 • Neteller
 • PayPal
 • PaysafeCard
 • Skrill
 • EntroPay Card
 • Sofortuberëeisung
 • EPS
 • Citadel Direct
 • e-Check
 • i-Debit
 • InstaDebit
 • Trustly
 • Euteller
 • Zimpler
 • Giropay
 • MPass

Opsionet e tërheqjes

Për sa i përket tërheqjes nga llogaria, kompania vë në dispozicion 14 mënyra të ndryshme që variojnë nga shteti në shtet. Prandaj para se të luani duhet të kontrolloni në website se cilat metoda mund të përdorni nga shteti nga i cili jeni duke luajtur.

 • Visa
 • Visa Electron
 • Mastercard
 • Maestro
 • Bank Transfer
 • ecoPayz
 • Neteller
 • PayPal
 • Skrill
 • EntroPay Card
 • eCheck
 • i-Debit
 • InstaDebit
 • ACH/EFT

Për ta përmbledhur, kompania ofron një numër të madh metodash cilësore për të kryer depozitime dhe tërheqje nga llogaria. Kjo gjë është dicka mjaft impresive dhe ndihmon në uljen e shanseve që një lojtar të ketë vështirësi për lëvizjen e fondeve të tij. 

Recensioni i Aplikacionit të Betway Sports

Aplikacioni i Basteve Sportive Betway ofron shumë opsione bastimi me para të vërteta. Ju gjithashtu mund të bastisni në sportet që ju pëlqeni, si bejsbolli, futbolli, ose UFC. Disa disiplina sportive më pak të njohura përfshijnë darten, hendbollin në dysheme, dhe Formula 1. Pothuajse të gjitha sportet janë të fokusuar rreth Europës – Ligat Kanadeze.

Megjithatë, Aplikacioni i Betway Sports nuk është i disponueshëm në Shtetet e Bashkuara, por faqet e basteve janë të disponueshme për shumicën e ekipeve sportive amerikane. Kur përdorni Aplikacionin e Betway Sportsbook për të bastuar, do të gjeni shumë opsione bastimi.

Sherbimi i klientit

Kompania ofron atë që mund të quhet treshen perekte të shërbimit të klientit. Në cdo kohë gjatë 24 orëve agjentët e shërbimit të klientit mund të aksesohen nëpërmjet telefonit, e-mail dhe live chat. 

Dicka tjetër për tu vlerësuar tek Betway është se shërbimi i klientit e ofron shërbimin në 17 gjuhë të ndryshme. Dicka e tillë është me të vërtetë e rrallë dhe tregon qartë dedikimin që Betway ka për klientët e saj.

Nëse dëshironi të kontaktoni me anë të e-mail mjafton të shkruani në adresën support@betway.com. Gjatë një tentative për të parë shpejtësinë e përgjigjes së këtij shërbimi, përgjigjia erdhi pas vetëm një ore, me të gjitha përgjigjet e nevojshme. Padyshim një eksperiencë pozitive.

Megjithatë metoda më e mirë e kontaktit mbetet ajo me anë të live chat, sepse ka tendencën që të përgjigjet edhe më shpejt. Në website mund ta gjeni linkun e live chat në seksionin “contact us” . Në testimin e bërë, përgjigjia nga shërbimi ishte mjaft e shpejtë dhe e plotë.

Konkluzioni

Sot, Betway shihet si një kompani bastesh online me cilësi mbi mesataren e industrisë. Bastet dhe koeficientët e ofruara nga Betway janë të shumta dhe mjaft të volitshme për cdo bastvënës. Përzgjedhja e sporteve është ndër më të mirat në treg. Pika padiskutim më e fortë janë opsionet e shumta të kryerjes së transaksioneve dhe shërbimi i klientit, të cilat bëjnë që eksperienca juaj gjatë lojës suaj të jetë sa më e thjeshtë dhe pozitive.

 A është Betway një faqe legjitime?

Po, Betway është vërtet një faqe legjitime. Ajo është e licensuar dhe e rregulluar nga disa autoritete të respektuara në industrinë e bastit online, duke përfshirë Komisionin e Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoritetin e Lojërave të Fatit të Maltës.

A është e sigurt të bastohet në Betway?

Po, është e sigurt të bastohet në Betway. Faqja përdor masa të avancuara të sigurisë, duke përfshirë kodim SSL, për të mbrojtur të dhënat personale dhe financiare të përdoruesve. Gjithashtu, siç është thënë më parë, është e licensuar dhe e rregulluar nga organet e besuara në industrinë e lojërave.

A është legale Betway në Mbretërinë e Bashkuar?

Po, Betway është legale në Mbretërinë e Bashkuar. Faqja operon nën një licencë nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar, që i lejon të ofrojë shërbimet e saj për banorët e Mbretërisë së Bashkuar.

Si të depozitoj para në llogarinë time Betway?

Për të depozituar para në llogarinë tuaj Betway, duhet të hyni në llogari, të zgjidhni ‘Bankë’ nga menuja, të zgjidhni metodën tuaj të preferuar të pagesës, të vendosni shumën që dëshironi të depozitoni dhe të ndiqni udhëzimet në ekran.

A mund të tërheq fitimet e mia nga Betway?

Po, mund të tërhiqni fitimet tuaja nga Betway. Metoda e tërheqjes varet nga metoda e pagesës që përdorët për të depozituar fonde. Metodat standard të tërheqjes përfshijnë Transferimin në Bankë, Kartën e Kreditit / Debitin dhe Neteller.

About Jakub Majewski
Ju prezantoj Jakub Majewski, burimin tuaj të fundit për të gjitha gjërat në lidhje me baste sportive. Me një përvojë impresionuese prej 15 vitesh në industrinë, Jakub është eksperti i besueshëm që mund të mbështeteni për të naviguar në botën emocionuese të bastave sportive me precizion dhe ekspertizë.

Betway Recension Details


Mënyrat e depozitimit:
Visa Bank Transfer Citadel Direct Ecopayz Eps EUteller Giropay iDEBIT InstaDebit Maestro Mastercard Neteller PayPal Paysafecard Skrill Sofortuberweisung Trustly Visa Electron Zimpler

Mënyrat e tërheqjes:
Visa Bank Transfer Bank Wire Transfer ecoPayz i-Debit Instadebit MasterCard Neteller PayPal Skrill Visa Electron

Limiti i tërheqjes:
$2500 per day

Shtetet e ndaluara:
Australia Albania Burkina Faso Denmark France Germany Greece Iran Iraq Italy Kosovo North Korea Spain Turkey USA

Licensat:
UKGC (UK Gambling Commission) AAMS (Italy Gambling Commission) Belgian Gaming Commission Denmark Gambling Commission MGA (Malta Gaming Authority) Swedish Gambling Authority

Gjuhët e ofruara:
EN

Monedhat:
US dollar EUR

Devices:
Desktop Mobile Tablet
Official Betway Review Page Featured Image
Vlerësimi i përgjithshëm
★★★★★

Besimi & Ndershmëria
★★★★★
Bonuse & Promocione
★★★★★
Lojrat & Software
★★★★★
Shërbimi i klientit
★★★★★