22 BET, biggest odds Online!
Luaj

10 kompanitë më të mira të basteve në Kosovë për vitin 2022

Kompanitë më të mira të basteve në Kosovë për vitin 2022

Sipas ligjit që është aktualisht në fuqi në Kosovë, bastet sportive janë të ndaluara që prej vitit 2019, së bashku me disa forma të tjera të lojërave të fatit. Por pavarësisht kësaj, lojtarët kosovarë nuk janë të ndaluar të luajnë në faqe të huaja. Kjo pasi ligji nuk e parashikon këtë si një shkelje. Duke marrë parasysh këtë fakt, të gjithë kanë mundësi të panumërta për të zgjedhur faqen e tyre të preferuar për baste sportive online. Lojërat e fatit ishin të legalizuara në Kosovë nga viti 2004 në vitin 2019, dhe kjo do të thotë se lojtarët e kanë formuar prej kohësh eksperiencën e duhur dhe njohin mjaft mirë tregjet e basteve sportive online. Sporti kryesor që lojtarët kosovarë preferojnë të provojnë fatin e tyre mbetet futbolli, por basketbolli është gjithashtu mjaft popullor, duke qënë se është një nga sportet më të zhvilluara në Kosovë.


1. Powbet Kosovo

Powbet si një nga 10 kompanitë më të mira të basteve në Kosovë, është një platformë bastesh sportive e cila startoi aktivitetin e saj në vitin 2021. Ajo është kthyer në një faqe mjaft të klikuar nga lojtarët kosovarë, të cilët vlerësojnë numrin e lartë të eventeve ( mbi 30,000 në muaj ), numrin e lartë të sporteve e kompeticioneve, si dhe promocionet e vazhdueshme.

Bonusi i mirëseardhjes është një ofertë në masën 100%, por limiti maksimal që mund të përfitohet prej saj varet nga vendi ku lojtari po luan. Për Kosovën dhe Shqipërinë limit është $100. Përveç ofertës së mirëseardhjes, Powbet shpërblen vazhdimisht lojtarët duke u dhuruar atyre oferta të tipit: Sports Jackpots, ACCA Boosts, Cashbacks, si dhe Reload Bonuses.

Ndërkohë, përveç sporteve klasike si futbolli, basketbolli, apo tenisi, Powbet i jep mundësinë lojtarëve të provojnë fatin dhe në e-sports. Disa nga titujt më të njohur në këtë kategori janë: CS:GO, Call of Duty, Dota 2, FIFA, League of Legends, Magic, Overwatch, Rainbow Six, StarCraft etj.

Metodat e pagesave janë të shumta dhe përfshijnë: Visa, Mastercard, Paysafe, Neteller, EcoPayz, Bitcoin etj. Avantazh tjetër i Powbet është fakti se faqja në web është e disponueshme në 10 gjuhë të ndryshme, ndërsa suporti ndaj klientit mund të kontaktohet 24/7.

powbet logo
Powebet Official Logo

2. 20bet Kosovo

20bet është një tjetër emër mjaft popullor në Kosovë. Nëpërmjet kësaj platforme, lojtarët kosovarë mund të përfitojnë nga shumëllojshmëria e eventeve, koeficientët e lartë, si dhe nga gama e gjerë e metodave të pagesës. 40,000 evente në muaj dhe më shumë se 30 sporte janë një garanci për argëtim të pafundëm. Përveç kësaj, 1000 evente transmetohen çdo ditë në kohë reale, pra live.

Kompania ofron një bonus në masën 100% për depozitën tuaj të parë në llogari. Mjafton të depozitoni minimalisht €10 dhe të vendosni një bast me përfitim potencial të paktën 5 herë sa shuma e luajtur, për të përfituar ofertën. I vetmi disavantazh i 20bet është fakti se kripto-monedhat ende nuk janë të lejuara në këtë platformë.

Megjithëse 20bet ende nuk ka punuar për një aplikacion mobile, faqja e kompanisë mund të aksesohet në mënyrë mjaft intuitive dhe nga smartphone-i. Ajo është e disponueshme në 7 gjuhë të ndryshme. Metodat e pagesave janë gjithashtu një pikë mjaft e fortë e 20bet, që përveç metodave klasike si Visa, Mastercard apo Skrill, suporton dhe kripto-monedhat.

20 bet logo
20bet Official Logo

3. Betsson Kosovo

Betsson është një kompani bastesh me mjaft emër në industrinë e lojërave të fatit. Ajo operon në treg që prej vitit 2005 dhe ka hapur dyert dhe për lojtarët kosovarë. Lojtarët nga Kosova mund të shkarkojnë aplikacionin zyrtar të platformës, për të aksesuar nga telefoni mijëra evente që ofrohen çdo muaj.

Sportet kryesore ku mund të vendosni bast dhe të përfitoni nga koeficientët e Betsson janë: futbolli, basketbolli, tenisi, golfi, hokeji, volejbolli, bejsbolli, Formula 1, boksi, MMA, garat me kuaj, e-sports e shumë të tjera.

Bonusi i mirëseardhjes është pak a shumë standart si në platformat e tjera. Ju përfitoni 100% bonus deri në $100, si dhe $10 në “free bets”. Depozita minimale për të përfituar bonusin është $10. Betsson ju ofron shumë mënyra se si të depozitoni në llogarinë tuaj. Më kryesoret janë: Bank Transfer, Visa/MasterCard/Maestro, Trustly, PayPal, Paysafecard, Skrill, Neteller, Citadel, EcoPayz, dhe Interac. Suporti ndaj klientit është gjatë gjithë ditës i aksesushëm nëpërmjet telefonit, e-mail-it dhe chat-it live.

betsson sportsbook logo
Betsson Official Logo

4. Betsafe Kosovo

Betsafe ka një eksperiencë prej 15 vitesh në treg dhe prej kohësh ka hapur dyert dhe për lojtarët kosovarë. Kompania ofron për lojtarët aplikacionin e saj mobile, duke e bërë më të lehtë vendosjen e basteve. Mund të thuhet me siguri se Betsafa ka bërë gjithçka që përdoruesëve mos t’u mungojë asnjë element i lojërave sportive online. Kompania ofron 3 seksione kryesore, Betsafe Sports, Besafe Casino dhe Betsafe Esports.

Platforma ka disa avantazhe:

  • Verifikim i shpejtë i llogarisë.
  • Pagesa nëpërmjet Interac.
  • Baste dhe transmetime live.
  • Bonuse dhe oferta të vazhdueshme.

Lojtarët kosovarë të cilët hapin një llogari në Betsafe dhe vendosin një bast me koeficient prej të paktën 1.80, përfitojnë një bonus “risk-free” deri në vlerën 500 dollarë. Në momentin që aktivizohet, oferta skadon pas shtatë ditësh. 

Betsafe gjithashtu organizon kampionate mes lojtarëve, të cilët fitojnë pikë duke vënë baste. Pas kalkulimeve, 100 lojtarët më të mirë çdo javë përfitojnë deri në $4500 si shpërblim.

betsafe logo
Betsafe Official Logo

5. Bet365 Kosovo

Bet365 është një nga kompanitë më të afirmuara në industrinë e basteve sportive online. Gjigandi i basteve sportive operon me sukses dhe në tregun e Kosovës, teksa shumë lojtarë kosovarë i qëndrojnë prej vitesh besnik kësaj kompanie. Lojtarët kanë mundësi të provojnë fatin në një numër të pafundëm eventesh dhe kompeticionesh sportive.

Bet365 ofron për lojtarët:

  • Bonus mirëseardhjeje “wager free”
  • Një shumëllojshmëri promocionesh.
  • Shanse të rritura dhe koeficientë të lartë në treg.

Të gjithë lojtarët e rinj që depozitojnë për herë të parë, mund të përfitojnë deri në 200 dollarë shpërblim si bonus (që në faqen e Bet365 quhen “betcredits”). Depozita duhet të ketë një vlerë minimale prej $10. 

Një tjetër bonus interesant është ai i “early payouts”. Ju mund të përfitoni shumën e plotë të bastit tuaj, përpara se eventi mbi të cilin keni vënë bast të ketë përfunduar. Mjafton që skuadra për të cilën keni vendosur bast, të ketë një avantazh të qartë në atë moment të lojës (2 gola avantazh nga kundërshtari në ndeshjet e futbollit).

Por përveç opsioneve të panumërta që lojtarët kanë për të provuar fatin, Bet365 njihet dhe për suportin profesional dhe të shpejtë ndaj kujtdo që ka nevojë për ndihmë. Edhe në këtë pjesë, eksperienca ndër vite ka bërë që gjigandi të bëjë diferencën në treg.

bet365 logo
Bet365 Official Logo

6. N1Bet Kosovo

N1Bet u lançua në treg vetëm vitin e kaluar, por që prej atij momenti, shumë lojtarë kosovarë kanë përqafuar platformën për shkak të veçorive të saj inovative. Kompania zotëron një licensë nga Curacao dhe operon në mbi 100 vende të botës.

N1Bet i ofron lojtarëve mundësin të provojnë fatin në më shumë se 40 sporte të ndryshme, ku sporti të cilit i jepet vëmendja më e madhe në platformë është futbolli. Sporte të tjera mjaft popullore janë basketbolli, tenisi, volejbolli, hokeji, futbolli amerikan, boksi, çiklizmi etj. Sportet elektronike, ose ndryshe e-sports janë gjithashtu të përfshira. Koha e pranimit të një basti të vënë nga lojtarët është relativisht pak e ngadaltë, por kjo kompensohet nga opsionet e larmishme për event.

Platforma online është mjaft intuitive dhe e lehtë për t’u përdorur, dhe kjo vlen dhe për versionin mobile. Metodat e pagesave janë të larmishme ku disa prej tyre janë: VISA, Skrill, Neteller, Interac, iDEAL, Muchbetter, etj. Avantazh i rëndësishëm i N1Bet është se suporton gjithashtu dhe kripto-monedhat. Suporti ndaj klientit është gjithashtu një armë e fortë e kompanisë, pasi ai ofrohet në gjuhë të ndryshme si dhe 24/7.


7. Rolletto Kosovo

Rolletto është një tjetër kompani e re bastesh sportive, e cila operon nëpërmjet një license nga Curacao. Ndër avantazhet kryesore të kësaj platforme janë koeficientët mjaft favorizues për lojtarët. Shpesh herë në evente të caktuara, platforma ofron koeficientë më të mirë, edhe në krahasim me gjigandë si 1XBet, Bet365. Kjo ka tërhequr vëmendjen e lojtarëve nga Kosova

Bonusi i mirëseardhjes në Rolletto është gjithashtu mjaft impresionues. Në depozitën tuaj të parë në llogari ju përfitoni një bonus në masën 150%, deri në $1500. Ju duhet të luani të paktën 15 herë me paratë e bonusit për të përfituar të drejtën e tërheqjes së fitimeve. Gjithashtu, eventet duhet të kenë një koeficient minimal prej 1.30.

Përsa i përket sporteve, Rolletto ka një mbulim të gjerë të evenimenteve kryesore sportive, dhe kryesisht 5 kampionateve kryesore të futbollit në Europë. Për më shumë, platforma ofron opsione mjaft interesante si: Live Streaming, Asian View, Multiview, Edit My Bet si dhe Cashout. Rolletto ofron suport për lojtarët nëpërmjet email-it, chat-it dhe chat-it live, ndërkohë që faqja në web ofrohet në 4 gjuhë kryesore (Anglisht, Frëngjisht, Gjermanisht, Spanjisht).

8. Evobet

Evobet është një emër i njohur në industrinë e basteve sportive online. Platforma u lançua fillimisht në vitin 2012, por doli përkohësisht jashtë tregut, për t’u rikthyer më pas në vitin 2018. Kompania zotërohet tashmë nga Campeon Gaming Group, dhe po tërheq dita-ditës shumë lojtarë nga Kosova dhe Ballkani.

Bonusi i mirëseardhjes në Evobet është standart, si në shumë platforma të tjera. Lojtarët e rinj përfitojnë një bonus në masën 100% deri në $200. Përveç kësaj, lojtarët ekzistues në platformë mund të përfitojnë nga promocionet e vazhdueshme që Evobet ofron, kur disa prej më të zakonshmeve janë: Free Bets, Reload Bonuses dhe Free Spins.

Në Evobet lojtarët mund të provojnë fatin në mbi 10,000 evente në muaj. Platforma ofron gjithashtu opsionin “Bet Builder”, me anë të të cilit mund të bëni kombinime të avancuara të eventeve për një bast të caktuar. Ashtu si dhe shumë kompani të tjera, Evobet gjithashtu pranon depozita dhe tërheqje në Bitcoin. Metoda të tjera pagese të disponueshme janë: Visa, Mastercard, Paysafe, Skrill, Neteller, Neosurf dhe Trustly. Një detaj i rëndësishëm është fakti se suporti ndaj klientit nuk është i disponueshëm 24/7 dhe disa lojtarë kanë raportuar vonesa në të kaluarën.

evobet logo
Evobet Official Logo

9. CyberBet Kosovo

CyberBet është një kompani e re në treg e cila u lançua fillimisht në vitin 2018, si një faqe ekskluzive për baste sportive në e-sports. Por prej vitit 2019, CyberBet u jep mundësinë lojtarëve kosovarë të provojnë fatin në shumë se 5000 evente të ndryshme çdo muaj. Sportet përfshijnë futbollin, basketbollin, tenisin, hendbollin, snooker-in e shumë të tjera. Fatkeqësisht platforma nuk përfshin një “Bet Builder”, por gjithsesi ka një sërë opsionesh të tjera që e bëjnë më argëtuese eksperiencën e lojtarëve.

Faqja e CyberBet ka një dizajn të thjeshtë por inovativ, nëpërmjet të cilit përdoruesit mund të navigojnë lehtësisht tek kompeticionet e tyre të preferuara. Platforma ofron dhe aplikacionin e saj të veçantë për pajisjet mobile, por ky aplikacion është i vlefshëm vetëm për pajisjet Android.

Siç kuptohet dhe nga emri i kompanisë, fokusi kryesor i CyberBet janë e-sports, dhe 1000 evente në këtë kategori janë të disponueshme çdo muaj në platformë. Metodat e pagesave përfshijnë ato klasike si Visa, Mastercard, Skrill, Neteller, AstroPay, por dhe Bitcoin.  Faqja e web-it ndërkohë ofrohet në plot 7 gjuhë, ndërsa suporti ndaj klientit mund të arrihet në çdo orar të ditës, pra 24/7.

cyber.bet logo

10. 22 bet Kosovo

22bet është një platformë e veçantë për baste sportive online, pasi ka fituar një popullaritet të madh. Për të luajtur në 22bet fillimisht duhet të shkoni në faqen zyrtare të web-it dhe të klikoni linkun e shkarkimit të aplikacionit (iOS ose Android në varësi të pajisjes tuaj). Megjithatë, kjo nuk i ka ndaluar lojtarët kosovarë të provojnë fatin e tyre në 22bet.

Bonusi i mirëseardhjes përbëhet nga një ofertë në masën 100%, deri në $100. Por përveç këtij bonusi, lojtarët mund të përfitojnë dhe nga shumë promocione të tjera si “Bonuset Reload”, apo programi VIP, një pikë e fortë e 22bet.

Kompania mbulon një numër të madh kompeticionesh sportive dhe eventesh, ku futbolli padyshim që zë një vend të rëndësishëm. Në këtë sport mundësitë për të vënë bast janë të panumërta teksa lojtarët mund të luajnë mbi kartonat, faullat e kryer, goditjet nga këndi e shumë të tjera. 22bet Kosovo gjithashtu për lojtarët kosovarë ofron mundësinë e “live streaming”, nëpërmjet së cilës mund të ndiqni eventet tuaja të preferuara në kohë reale. Platforma është perfekte për lojtarët që duan të luajnë duke përdorur kripto-monedhat, pasi ato janë një nga mënyrat e shumta të pagesës.

22bet sportsbook logo
22bet Official Logo


About the author

10 best performing bookmakers for 2024

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 120 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

bet365 ofron bonuse dhe programe te ndryshme per lojtaret e saj. bet365 është marka e preferuar e basteve sportive në internet në botë me të ardhura vjetore prej mbi 3.5 miliardë dollarësh dhe mbi 7000 punonjës në mbarë globin.
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Max deri në $100 kredite. Vetëm për të regjistruarit e rinj

Min. $5 deposit. Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit ka dy opsione: 1. 30 EUR Falas, 2. 100% deri në 1000 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në $200! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë! KUJDES: Vetem për lojtarët nga Portugali dhe Brazili
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 150 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Leave a Comment